Kuvan keskellä olevaa osoitinta voit siirtää oikealle ja vasemmalle ja verrata miten kuvan on muuttunut vuosien aikaan.
Murronjoen ylittävältä Metsäkalliontien sillalta otettu kuva. Kuvassa näkyy Suomäen tila ja oikealla Harjun tila. Ennen-kuva on otettu keväällä 1986 ja jälkeen-kuva marraskuussa 2020. Ennen-kuva: Saarijärven museo, Jukka Alapiha (1986).


Murronjoen viljapeltojen suuntaan otettu kuva Pajupurontieltä. Keskellä Laitinen ja joen toisella puolella Naskali ja Tittula. Ennen-kuva on otettu keväällä 1986 ja jälkeen-kuva marraskuussa 2020. Ennen-kuva: Saarijärven museo, Jukka Alapiha (1986).


Marja-ahon kohdalta otettu kuva Pajupuron koulun suuntaan. Ennen-kuva on otettu keväällä 1986 ja jälkeen-kuva marraskuussa 2020. Ennen-kuva: Saarijärven museo, Jukka Alapiha (1986).


Pajupuron kylän “raja” Hirvikankaan suunnalta tullessa. Ennen-kuva on otettu keväällä 1986 ja jälkeen-kuva marraskuussa 2020. Ennen-kuva: Saarijärven museo, Jukka Alapiha (1986).

